Gumjera

Alfabetyczny spis miejscowości zamieszkanych przez rodziny polskie w przededniu II wojny swiatowej » G » Gumjera

-pow.Prnjavor.

 

W 1900 roku osiedliły się 36 rodziny polskie i 4 ukraińskie-180 osób z Galicji i Wołynia. W 1902 osiedliły sie 45 rodziny-185 osób ,26 rodzin z Galicji,2  z Wołynia i 17 z Lublina. W 1904 roku osiedliło się 51 rodzin -248 osób,47 rodzin z Galicji i 4 z lubelskiego.W 1938 roku mieszkało 270 rodzin:

 

Antoni DUJLOVIĆ -proboszcz,ur.26.06.1914 w Rućici, parafia Iwaniska. Zamordowany10/11 lipca 1943 roku w GUMJERZE. 

BALACHOWSKI Piotr,żona Zofia zd. ŚWISTARA, dzieci:Katarzyna 1933, Michał 1936,

BANOWICZ Józef.

BARYLUK  Teodor, dzieci: Iwan, Michał.

BEDNARZ  Michał,żona Rozalia zd. KOPEĆ,dzieci:Józefa 1929.

BERNACKI Piotr,żona Magdalena zd. MARUŃCZAK 1885.

BIEGACZ Antoni.

BIEGACZ Franciszek,żona Aniela zd. BIESIADECKA, dzieci: Rudolf 1934,Stefania 1943.

BIEGACZ Jan,żona Ksenia zd. SKORUPA,dzieci: Józef 1920, Rudolf 1927,Stanisław 1931.

BIEGACZ Józef ,żona Maria zd. ZIOŁA,dzieci: Ludwika 1944.

BOBER Helena.

BOCHENEK Wojciech,dzieci: Jan,Józef.

BOCZULA Jan,żona Anna zd.LEKJER 1897:dzieci Alojzy 1932, Janina 1934.

BOHNIA Jan, dzieci:Piotr,

BOHNIA Piotr,żona Aniela zd. HUDZIK,dzieci : Rudolf 1930.

BRASZKO Antoni 1911,żona Weronika zd. KALETA 1912,dzieci; Józef 1938.

BRINCKMAN Katarzyna zd. RUTYNA.

BURDZY Wojciech,dzieci:Adolf, Jan, Karol. 

BURNIAK Wincenty ,żona Eudoka,dzieci :Bartłomiej,  Wojciech, Michał 1900, Piotr 1904,

BURNIAK Michał 1900,żona Anna zd. PARCEJ 1903.

BURNIAK Piotr 1904.

BURO Maria zd.FLIS.

BYK Michał 1888.

CHMIELOWIEC Ignacy,żona Franciszka zd. PIWOWARSKA,dzieci: Jan 1932.

CIACIEK Antoni 1888-1935, żona Katarzyna zd. WOŚ 1885, dzieci: Piotr 1905, Leopold 1907, Helena, Józefa 1915.

CIACIEK Piotr ur.1905,żona Antonina zd. PIK ur.1900,dzieci Tekla 1926,Jan 1930 ,Adolf 1933, Regina 1935 Józef 1937,Aniela 1940. W 1939 r. wyprowadzili się do Slavoni .

CIACIEK Leopold ur.1907,żona Zofia zd. RADZIŃSKA ur. 1909,dzieci : Franciszek 1933,Józef 1941, Eugieniusz 1944, Stefania 1946.

CZAJA Feliks 1897,żona Franciszkazd. STRUŚ.

CZARNOTA Antonina.

CZARNOTA Jan 1917,żona Anna zd. BALACHOWSKA

CZARNOTA Józef 1905,żona Stefania zd, GADZIŃSKA 1909 ,dzieci :Ludwik 1934.

CZEREPAK Wojciech.

CZUBAK Andrzej 1899,żona Maria zd. ZŁOTARSKA,dzieci:Franciszek1935.

CZUBAK Stanisław,żona Zofia zd. PIKOR,dzieci: Marianna 1932,Józef 1937, Franciszka 1938,Antoni.

ĆWIK Antoni,dzieci: Iwan,Józef,Stefan,Adolf,Rudolf,Władysław, Franciszka.

DANCZEWICZ Helena zd. SURMA.

DEKUN Piotr,dzieci:Jan 1919,Józef,Paweł, Ludwina, Marianna.

DEKUN Jan 1919,żona Stefania 1923.

DEKUN Wiktoria 1895.

DOLECKI,żona Barbara zd. PIRÓG.

DUBIEL Wojciech, dzieci: Szczepan,Józef, Franciszka,Michał

DUL Antoni.

FALTYN Franciszek 1891,żona Maria 1905.

FALTYN Jan 1911,żona Paulina zd. KUŚMIERZ,dzieci: Antonina 1939,Józef 1943, Teofila 1945.

FALTYN Jan,żona  Stanisława zd. KOŁODZIEJ ,dzieci: Stanislaw 1936

FALTYN Józef,żona Michalina zd. KRÓL.

FALTYN Paweł 1913

FALTYN Piotr ,żona Rozalia z d. SURMA 1921-1944,dzieci: Józefa, Michał.

FALTYN Piotr,żona Jadwiga, dzieci: Marcin 1932

FALTYN Stanisław 1881,żona Katarzyna z d. KOŻUCH 1886,dzieci: Mieczysław1914,

FIAŁEK Jan.

FIAŁEK Wincenty 1914,żona Aleksandra z d. FALTYN,dzieci: Bogusław 1939.

FILIP.

FLIS Adam 1906,żona Anna zd. ZŁOTARSKA 1910,dzieci: Jan 1938,Katarzyna 1940.

FLIS  Ludwik 1914, żona Stefania z d.Rajczakowska.

FLIS Władysław, żona Wiktoria z d. FALTYN,dzieci: Józef 1944.

GADZIŃSKI Wojciech ,żona Jadwiga 1887.

GADZIŃSKI Ferdynand 1914,

GADZIŃSKI Jan,żona Józefa z d. KRÓL ,dzieci: Stanisław 1935, Anna 1937, Piotr 1940.

GADZIŃSKI Jan ,żona Maria z d. ANDRNELOWSKA, dzieci: Antoni 1945.

GADZIŃSKI Piotr.

GADZIŃSKI Rudolf 1911,żona Anna..

GALEK Andrzej.

GAŁUSZKA  Andrzej 1899 żona Anna. .

GAŁUSZKA Józef.

GORTYCH Józef  1894, żonaZofia z d. HRUBY,dzieci Katarzyna 1925.

GÓRAL Antoni,żona Stanisława, dzieci:Wincenty 1932.

GÓRSKI Jan, dzieci: Piotr,Władysław,Michał.

GÓRSKI Piotr.

GÓRSKI Władysław,żona Karolina z d. MATYJEWICZ ,dzieci: Tadeusz 1944.

GREGORYŃSKI Aleksander, żona Józefa 1896,dzieci: Stanisław 1920, Jan 1921 , Władysław1929, Feliks,Helena.W 1939 r.wyemigrowali do Slavoni 

GREGORYŃSKI Stanisław 1920,żona Michalina z d. KUBASIEWICZ 1920 ,dzieci: Weronika 1946.

HERSZAK Jan,

HETNER Anna z d. POTOCKA.

HUDZIK Melchior.

IRYTR Berta ,dzieci: Józef 1944.

JACECKO Jan,dzieci:Agnieszka,Franciszek,

JACECKO Franciszek,żona Ewa,dzieci: Marcin 1932.

JANIK Ignacy,dzieci: Józef,Nawrażen.

JAROSŁAWSKA Julianna z d. SKREPNIK.

JASIŃSKI.

JĘZYK Józef ,żona Ludwina z d.KOŻUCH,dzieci:Józefa 1927.

KALITA Roman.

KARABAN Edward1909,żona Michalina z d. OLEKSY 1913,dzieci: Stanisław 1936 Anna 1938.

KARABAN Henryk 1912,żona Stanisława z d.BYK

KARABAN Kazimierz 1884 żona Antonina z d. BEDNARZ ,dzieci  Władysław 1920, Józef 1927,Jan 1931, Antoni 1934, Karolina 1937.

KARABAN Konstanty 1906

KARABAN Stanisław,żona Franciszka z d. SPIEWAK,dzieci: Wincenty 1898, Konstanty 1906,Edward 1909,Henryk 1912,

KARABAN Wincenty 1898,żona Bronisława z d. KOŁCZEK, dzieci: Adolf 1931, Tekla 1935,Stanisława 1938,Antoni 1943.

KIZYMA Andrzej 1891,żona Katarzyna z d.LIPUT,dzieci:Władysław 1924.

KIZYMA Piotr,żona Wiktoria z d. BYK,dzieci: Antoni 1944.

KLIMEK Piotr,żona Maria z d. BIEGACZ,dzieci:Anna 1944

KNAPCZYK Marcin,żona Maria z d. WOLAK,dzieci:Bronisława 1933.

KOŁCZ Stanisław,dzieci:Józef, Paweł, Piotr.

KOŁCZ Franciszek 1919,żona Karolina zd.PIRÓG,

KOŁCZ Jan ,żona Rozalia zd. BEDNARZ,dzieci: Antoni 1930,

KOPAŁA Jan.

KOTOWICZ Michał 1909,żona Józefa.

KOZDRA.

KOŻUCH Jan,żona Franciszka zd. FALTYN,dzieci:Antoni 1905.

KRÓL Walenty syn Jana ur. 1862,żona Antonina1871,dzieci: Karol, Magdalena,Zofia,Anna,Florian 1899,Jan 1905,Piotr 1908,Ewa1912.

KRÓL Karol ,żona Aniela zd. PĘDLOWSKA 1890,dzieci:Weronika 1916, Paweł 1922,[+5 córek]

KRÓL Piotr1908,żona Jadwiga zd. FALTYN 1911 ,dzieci:Paulina,Ludwina 1939,Jan1941, Walenty 1943.

KUBASIEWICZ Ignacy,żona Maria zd.WĄSIK,dzieci:Franciszek 1922,Leonora 1937.

KUDUK Matias.

KUKAWSKI Józef.

KURNICKI Władysław.

KUS Andrzej,żona Anna,dzieci:Stefania 1914

KUŚNIERZ Piotr,dzieci; Adolf,Adam,Franciszka,Teofila,Karolina,Pawlina

KUTRYK Józef.

KWAPIS Piotr.

KWAŚNIAK  Szczepa ,żona Aniela zd. OMIATACZ,dziec:Józef 1909,Franciszek 1912, Tomasz 1919,Michał,Jan,Walenty,Adam,Katarzyna,Jozefa,Wiktoria,

KWAŚNIAK Józef 1909, żona Józefa zd.CIACIEK 1915, dzieci: Helena,Eugienia,

KWAŚNIAK Franciszek 1912,żona Maria zd. CHMIELOWIEC,dzieci: Franciszek,Stefania 1942,Józefa 1944..

LEIKERT Stefan,dzieci:Leon,Emanuel,Efna,Jan,Józef.

LEŚ Józef1889,żona Józefa.

LIPUT Józef.

LUDZIAK Wincenty.

ŁUKANTA Feliks.

MAJEWSKI  Bolesław.

MAJEWSKI Franciszek 1912 ,żona Aniela zd. SZWED,dzieci: Jan 1939.

MAJKOWSKI.

MARCINKOWSKI Antoni.

MAREK Wasyl.

MARUŃCZAK.

MATYJEWICZ Józef,żona Helena zd. GAŁUSZKA,dzieci:Bolesław 1929,Michał 1944.

MATYJEWICZ Leon, 1żona Maria z d. KLIMEK,dzieci: Stanisław,Antonina,Katarzyna,Piotr,Rudolf. 2 żona: Józefa zd. SZAL,dzieci: Maria 1939,Stefania,Antoni.

MATYJEWICZ Paweł ,żona Helena,dzieci: Józef 1920

MAZIARZ Stanisław 1900,żona Maria zd. POLIK.1903,dzieci: Karol 1936.

MAZIARZ Feliks,żona Weronika zd. FALTYN,dzieci: Janina 1945.

MĄDRY WŁADYSŁAW,żona Julia zd. KALITA,dzieci: Maria 1943.

MROZIK Władysław 1905,żona Franciszka zd. DUBIEL.

NIZIOŁ Józef 1935

NOWAK.

OLEKSIAK Franciszek,żona Rozalia zd. BARAN,dzieci :Jan 1915,

OLEKSIAK Józef,żona Weronika zd. KRÓL,dzieci:Wiktoria 1935,Helena 1938, Stefania 1942,Karol 1944.

OLEKSY Antoni,żona Maria zd. FALTYN,dzieci:Józef 1908, Michalina 1913, Stanisław 1921, Piotr 1928.

OLEKSY Józef 1908,żona Anna zd. KRÓL,dzieci:Antoni 1938,Stanisław 1941.

OMIATACZ Walenty.

OŚLAK Franciszek,żona Katarzynazd.LEŚ 1903,dzieci: Józef 1925, Marcin 1937.

OŚLAK Jan , żona Michalina zd. KOŻUCH,dzieci: Helena 1939.

OŚLAK  Władysław,żona Jadwiga zd. KUBASIEWICZ,dzieci: Apolonia 1935,

PARCEJ Jan syn Szymona,żona Katarzyna,dzieci: Stanisław 1895, Franciszek 1898.

PARCEJ  Franciszek 1898, żona Katarzyna zd. ŚWISTARA 1903,dzieci: Anna 1934, Stanisław 1936, Aleksander 1940.

PARCEJ Stanisław1895,żona Rozalia.

PASTUSIAK Jan,żona Stefania z d. JUTOWSKA[Tutowska?],dzieci:Bronisław 1900,Franciszek1912

PASTUSIAK Bronisław1900,żona Genowefa zd. CZARNOTA 1910,dzieci Stefania 1939,Franciszek 1944.

PASTUSIAK Franciszek1912,żonaJózefa z d. KUZIK,dzieci:Edward 1945,

PASTUSIAK Antoni,żona  Maria zd. CZARNOTA 1902,dzieci :Edward 1928.

PASTUSIAK Edward 1928 ,żona Emilia zd. ZAJĄC.

PAWLISZYN Jan,dzieci:Michał.Piotr,Katarzyna.

PENDLOWSKI Józef syn Matiasa.

PIECYK Władysław syn Andrzeja.

PIK Paweł syn Roksana, żona Anna zd. KAMIŃSKA,dzieci:Jan, Michał,  Antoni 1893, Antonina 1900.

PIK Antoni 1893,żona Rozalia  zd. PIRÓG ,dzieci : Cecylia 1924,Władysław 1930, Adolf 1934,Jan

PIK Michał,dzieci: Karolina 1925.

PIK Rudolf,żona Anna z d. PALCZAK 1923.

PIRÓG Piotr syn Włodzimierza,żona Marianna,dzieci:Jan,Andrzej,Józef 1888.

PIRÓG Józef  1888,żona Ewa zd. RZESZUTEK 1895, dzieci: Franciszek 1922,

PIRÓG Andrzej,żona Barbara z d. DOLECKA,dzieci: Antoni 1900

PIRÓG Antoni 1900,żona Łucja zd. PIWOWARSKA 1904,dzieci: Józefa 1936.

PIRÓG Jan,żona Helena zd. BIEGACZ,dzieci:Janina 1941.

PIWOWARSKI Franciszek syn Pawła i Rozalii,1885,żona Stefania z d. ZGUBILAT1890,dzieci:Jan 1912,Paweł 1921 , Wojciech 1923, Michał 1928, Adolf 1930.

PIWOWARSKI Jan 1912, żona Bronisława z d. SZWED,dzieci: Bronisław1939, Maria 1944, Władysław1946.

PIWOWARSKI Paweł 1921,żona Anna zd. MARIANOWIĆ.

PIWOWARSKI Adolf 1930,żona Leonora z d. FIAŁEK 1930

POKŁADNA Maria.

POLIK AMDROŻY ,dzieci:Michał,Antoni,  

POLIK Zofia z d. BARULIK.

POMIANEK Józef syn Jana,żona Zofia1881,dzieci Monika 1922

POMIANEK Monika 1922.

POTOCKI Jan, żona Ewa zd. PIKOR.,dzieci :Władysław 1923.

POTOCKI Piotr1921,żona Aniela zd. KARABAN.

PROKOPOWICZ Maria,Michalina.

PRUCHNIK Jan,żona Anna,dzieci: Karol 1926.

PRYSOWSKI Szczepan 1885,żona Paulina zd. AUGUSTYNIAK,dzieci: Jan 1939.

PURPUR Maria.

RABACZYŃSKI Błażej.

RADEWICZ Eliasz.

RADZIŃSKI  Stanisław 1866-1927,żona Julianna zd. GODZIK 1876,dzieci: Józefa 1896, Jan 1898, Stanisława 1900, Władysław 1905, Zofia 1909, Antoni 1911, Leon 1914, Józef 1916, Michalina 1920.

RADZIŃSKI Jan 1898, żona Katarzyna zd. MRUZ 1900, dzieci: Stanisław 1923, Ludwik 1925, Bronisław 1927, Adolf 1930, Karolina 1932, Janina 1935, Helena 1937, Józefa, Władysław 1940. Przed 1940 r. wyprowadzili się do Slavoni do Klenika.

RADZIŃSKI Władysław 1905,żona Bronisława zd. MROZIK, dzieci:Edward 1935.

RADZIŃSKI Antoni ,żona Tekla zd. SOKALSKA 1918,dzieci:Eugieniusz 1939,Józefa 1941,Stefania 1943,Helena 1945.

RAJCZAKOWSKI Stefan 1896, żona Elżbieta zd. JAMROZ.

RAJCZAKOWSKI Michał,żona Karolina zd. KARABAN ,dzieci:Edward 1933.

ROMAN Jan ,żona Feliksa,dzieci: Jan 1902.

ROZDOLSKI.

RUTYNA Paulina.

SABADASZ Ignacy 1898 ,żona Agnieszka zd. SURMA 1895, dzieci Szczepn,Władysław1926, Wiktoria, Karolina, Franciszek.

SABADASZ Józef.

SKORUPA Tomasz.

SŁOBODZIAN Piotr,żona Katarzyna zd. ANDRIJANIĆ 1914,

SŁUPSKIA Amelia.

STRUŚ Ignacy.

SOBCZAK Józef 1895,żona,Katarzyna,dzieci:Edward 1937.

SURMA Michał 1847,żona Franciszka zd.MOTYKA 1857,dzieci:Wojciech 1886, Kazimierz1887,Agnieszka 1895, Władysław 1897.

SURMA Kazimierz, żona Małgorzata zd.LEŚ, dzieci: Józef 1913, Katarzyna1916,Józefa 1919,  Rozalia 1921, Jan 1925, Maria 1931.

SURMA JÓZEF 1913,żona Franciszka zd. MOŹDZIK 1922,dzieci: Anna 1945.

SURMA Stefan żona z d. Gadzińska,dzieci:Wojciech,Jan,Maria,Józef.

SURMA Władysław 1897,dzieci: Stefania[Rozalia?], Józefa, Maria, Helena, Feliks, Andrzej, Piotr.

SZAL Franciszek,żona Franciszka,zd. SUDUŁ,dzieci: Adam 1927.

SZAL Paweł191żona Stefania.

SZAL Jan 1909,żona Maria 1911 zd. ZAMOJSKA,dzieci: Helena 1939, Stefania 1942.

SZCZUR Antoni 1900,żona Zofia zd.BOCHENEK 1906,dzieci :  Józef 1929, Kazimierz 1941,Józefa 1945.

SZTANGRET  Jan 1907,żona Florianna zd. GALUSZKA..

SZTANGRET Władysław 1909,żona Katarzyna zd. KWAŚNIAK,dzieci: ,dzieci 1905 :Franciszek 1937,Stefania 1943.

SZUK Ludwik,żona Katarzyna zd. SZCZUR 1907, dzieci : Maria 1929,Franciszek 1939.

SZWED Ignac,żona Ewa zd. ZAJĄC 1881,dzieci : Józef, Michał 1904 ,Władysław, Bolesław 1923 ,Feliksa, Maria, Aniela.

SZWED Jan,dzieci : Bronisława,

SZWED Michał 1904,żona Jadwiga zd.BLECHARZ 1904,dzieci: Józef 1934.

ŚWIRSKI Jan.

ŚWISTARA Józef.

WASYLKOWSKI Mikołaj.

WĄSIK Michał.

WASIK Franciszek,żona Albina zd.WASIK ,dzieci:Józef 1933,Anna1937.

WILCZYŃSKI Józef,żona Ludwika zd. KOŻUCH,dzieci: Michał 1929.

WIŚNIEWSKI.

WOJCZAK.

WOLAK Józef  1907,żona Józefa.

WOLAŃSKI Maksymilian.

WOŁOSZYN Stanisław.

ZAJĄC.

ZAMOYSKI Władysław 1901,żona Anna 1902,dzieci: Jakub 1928,Emilia,Cecylia 1934.

ZIOŁA Maciej 1914 ,żona Aleksandra.

ZŁOTARSKI Piotr,żona Anna zd.KOŁCZ,dzieci: Józef 1930.

 

 

Rodziny z GUMJERY pochodzenia szlacheckiego:

BERNACKI herbu- ABDAK,BERNATOWICZ,KORCZAK,PORAJ.

BOCHNIA h.-BEM.

CZARNOTA h- LIS, SAS.

DOLECKI h-JUNOSZA,LIS.

GADZIŃSKI h- POBÓG.

GAŁUSZKA 

GREGORYŃSKI

GÓRSKI- herbów 27+herb własny.

JANIK h- JANINA.

JAROSŁAWSKI h-CIOŁEK,JUNOSZA,LELIWA,NOWINA,ZEZYMSKI.

JASIŃSKI herbów 22.

KALITA h-WIENIAWA.

KOŁCZ h-TOPÓR.

KOTOWICZ h-KORCZAK,PIELSZA

KUKAWSKI h- JASTRZĘBIEC.

MAJEWSKI herbów 11.

MAJKOWSKI h-JASTRZĘBIEC.

MARCINKOWSKI h-własny.

NOWAK h-własny.

PIWOWARSKI

POTOCKI- herbów 9.

PROKOPOWICZ h-GROTY,KORCZAK, LIS,własny.

RADZIŃSKI h-PORAJ[RÓŻA],GRABIE,JASTRZĘBIEC.

ROMAN h-LELIWA,ŚLEPOWRON.

ROZDOLSKI h-SZELIGA.

SŁUPSKI herbów 8.

STRUŚ h-JELITA,KORCZAK.

SZAL herb własny.

ŚWIRSKI h-CIOŁEK,HIPOCENTAUR,ROGALA,SZAŁWA.

WASYLKOWSKI h-KORCZAK.

WILCZYŃSKI h-PORAJ[RÓŻA],BIAŁA..

WILK h-NAŁĘCZ,OKSZA,RADWAN.

WIŚNIEWSKI herbów5.

WOLAŃSKI h-LUBICZ,PRAWDZIC,PRZYJACIEL,SAS.

ZAMOJSKI h-GRZYMAŁA,JELITA,PORAJ.